Bağdat Caddesi Psikolog
Randevu Hattı
0533 268 23 48

Orion Psikoloji


Bağdat Caddesi Psikolog, Psikoterapist arayışınız varsa doğru yerdesiniz. Orion Psikoloji ile tam zamanında tanıştınız. 2010 yılından beri uzman hekimlerimizle, uluslararası tıbbi yardım hizmeti vererek Orion Asistance ile sağlık sektöründe önemli bir yer edindik. Bunun yanı sıra, kendi alanımızda yaptığımız yeniliklere Orion Psikoloji kurumunu da ekledik. Ayrıca, psikolojik rehabilitasyon ve danışmanlık hizmeti de vermeye başladık. Aile ve Çift Terapisi, Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Cinsel İşlev Bozuklukları başta olmak üzere konusunda deneyimli ve uzman hekimlerle yenilikçi terapi hizmetleri vermekteyiz. BDT destekli EMDR Terapisi, Entagratif Terapi yaklaşımı ile danışanda kısa sürede fark yaratan teknikler kullanıyoruz.


Aile ve Çift Terapisi


Aile ve çift terapisi psikoterapinin önemli bir parçasıdır. Orion olarak aile ve çift terapisinde amacımız, aile içinde ve çiftler arasında yaşanan problemleri, çatışmaları ve anlaşmazlıkları etkin ve kalıcı bir şekilde çözmektir. Bunun yanı sıra, bu terapi yönteminde tüm aile bireylerinin sağlıklı yönde değişimi ve gelişimini sağlanmak için çalışıyoruz. Aile içinde dengeyi yeniden sağlayabilmek adına hem bireysel hem de tüm aile bireylerini içeren seanslar gerçekleştiriyoruz. Orion, aile ve çift terapisini bireysel terapilerden çok ilişki dinamiğine odaklanan bir terapi şekli olarak ele almaktadır. Bu yüzden ilişkide probleme neden olan temel davranışlar üzerine yoğunlaşırız. Çünkü, değişim ve gelişimi bu şekilde sağlarız. Her zaman ‘ben’ anlayışını, ‘biz’ kavramına dönüştürmeyi hedefleriz.


Çocuk ve Ergen Psikolojisi


Sağlıklı bir yetişkinlik döneminin temelleri çocukluk ve ergenlik döneminde atılır. Bu dönemde psikolojik sorunların büyümeden önlenmesi gerekir. Ayrıca, psikiyatrik hastalıklar var ise bunların doğru yöntemler kullanılarak tedavi edilmesi çok önemlidir. Çocuk ve Ergen Psikolojisi yetişkinlik döneminde sağlıklı bir psikolojiye sahip olmak, özgüven sahibi bir birey olabilmektedir. Bununla birlikte, tedavisi zor olan kalıcı psikiyatrik hastalıkların erken dönemde tedavi edilmesi için oldukça kritik bir öneme sahiptir. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi oldukça geniş kapsamlı bir alandır. Bu yğzden, tüm biyolojik, sosyolojik ve psikolojik bilim dalları ile de doğrudan etkileşim içerisindedir. Bu nedenle, Ergen ve Çocuk Psikiyatrisinde aile yapısı ve çevresel faktörlerin detaylıca irdelenerek ruhsal gelişim evresinin doğru saptanması gerekir. Olası sorunlar, hastalıklar ve psikolojik rahatsızlıklar uzmanlar tarafından belirlenir. Gerekli tanının konulmasının ardından tedavi ve takip sürecine geçilir. Bu yüzden, ergen ve çocuk psikolojisi alanının altında toplanan birçok psikolojik rahatsızlık, uzman doktorların yardımı ile tedavi edilebilmektedir.


Cinsel Terapiler


Orion’da

cinsel terapiler, cinsel sorunlar alanında konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatrist ve psikologlar tarafından yapılmaktadır. Aslında, cinsel terapi, cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan bir tür davranış tedavisidir. Bu terapilerde önce cinsel sorunların temelinde yatan problemleri irdeliyoruz. Dolayısıyla devamında yaşanan problemi çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz.


Yetişkin Psikolojisi


Yetişkinler, belirli bir olgunluğa erişmiş kişilerdir. Benliklerinin ve duygu durumlarının farkındadırlar. Yetişkinlik, sürekli yenilik, değişim ve uyum gerektirir. Sanıldığı gibi, gelişim sürecinin sonunda erişilen bir durum değildir. Bununla birlikte yetişkinlik, hayatın getirdiklerine uyum sağlama, zorluklarla mücadele etme eğiliminde olurlar. Bu yüzden yetişkinlik, karşılaşılan her durum karşısında olgunluk gösterebilmek, bununla birlikte hissedilenler doğrultusunda durağan olmayan bir değişim gösterebilmektir. Olgunlaşma süreci, kişi ve yaşam arasında sonsuz bir uyum arayışından doğar. Bu arayışın içinde, yetişkin psikolojisi, ergenlikten genç yetişkinliğe, ayrıca genç yetişkinlikten olgunluk dönemine uzanan yaşam sürecini kapsayarak ele alır. Ayrıca, yetişkin bireylerin karşılaştıkları psikolojik sorunlar, günlük hayatlarında çeşitli problemlere neden olur, bireyde psikolojik, fiziksel ve zihinsel birçok sağlık problemi oluşturabilir. Orion psikoloji olarak, yetişkin psikolojisi alanının altında toplanan birçok psikolojik rahatsızlık konusunda, uzman doktorlarının yardımı ile tedavi hizmeti sunmaktayız.

Psikolojik Testler


Bireylerde var olan ya da ne ölçüde var olduğu tespit edilmek istenen belirli psikolojik durumları değerlendirme amacıyla psikolojik ölçekler kullanılır. Aslında, bu ölçekler bir veri toplama yöntemidir. Ayrıca, bireylerin kendilerini ifade etme şekillerine bağlı olarak değerlendirilirler. Psikolojik testler ise ölçülmek istenen özelliği belirlemek için sadece uzmanlar tarafından hazırlanan ve sadece uzmanlar tarafından uygulanan ölçme araçlarıdır. Ancak bu araçlar, bireylerin beyanına dayalı olarak değerlendirilmezler. Bu nedenle, kişiye tanı koymak için psikolojik test ve ölçekler tek başlarına yeterli değildir. Ancak, danışan ile ilgili bir ipucu sağlayabilirler. Çünkü ruhsal durumun değerlendirilmesine katkı sağlarlar. Bu testlerin yorumlanabilmesi ve tanıya yönelik bir ipucu oluşturulabilmesi için, bir psikolog tarafından uygulanması gerekir. Orion psikoloji, bu testlerin uygulandığı bir merkezdir.

Online Psikolojik Danışmanlık


Orion Psikolojide, internet vasıtasıyla bilgisayar, tablet veya telefon üzerinden görüntülü görüşme yoluyla online profesyonel psikolojik danışmanlık desteği alabilirsiniz. Oldukça güvenilir bir şekilde sunduğumuz bu hizmet ile, kliniğimize gelerek psikolojik danışmanlık alma olanağı bulunmayan danışanlarımıza da hizmet verebilmekteyiz. Farklı ülkelerde veya şehirlerde yaşayan ya da sağlık, pandemi gibi çeşitli nedenlerle bize ulaşamayan danışanlarımıza verdiğimizi bu online psikolojik danışmanlık hizmetimiz ile bulunduğunuz ortamdan ayrılmadan uzmanlarımıza ulaşabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık


Kurumsal psikolojik danışmanlık ile, şirket çalışanlarının iş yaşam kalitesini arttırıp maksimum verimle çalışmalarına destek olmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte, şirketin sistemsel olarak uyumlu bir şekilde çalışması, kurumun verimliliği ve üretkenliği açısından oldukça önemlidir. Kurumsal psikolojik danışmanlık çalışanların, yöneticileri ile ilişkilerinin düzenlenmesi, iş yerine bağlılıklarının artırılmasını içerir. Ayrıca performanslarının ve memnuniyetlerinin yükseltilmesi, iş yerinin işlevselliğinin ve üretkenliğinin geliştirilmesi için yapılan analizleri ve iyileştirmeleri içerir. Orion Psikoloji olarak, kurumsal psikolojik danışmanlık hizmetini dört ana başlıkta ele alıyoruz:

1. Kurumda Bireysel Psikolojik Danışmanlık Görüşmeleri: Uzmanımız düzenli zaman aralıklarında kurumda bulunur. İş yerinde bireysel görüşmeler yapar ve çalışanların psikolojik destek almasını sağlar.

2. Psiko-destek ve Kişisel Gelişim Eğitimleri: Kurum içinde farklı pozisyonlarda çalışan personele, veya şirketin geneline eğitim veririz. Bu eğitimleri, açık öfke yönetimi, stresle baş etme, motivasyon gibi başlıklarda düzenleriz. (kimi zaman kurum adına çeşitli halka açık alanlarda söyleşiler de yaparız)

3. Özel Grup Çalışmaları: Çağrı merkezi, acil servis çalışanları, müşteri ilişkileri çalışanları gibi yoğun stres altında çalışan meslek gruplarına düzenli psiko-destek grup çalışmaları yaparız.

4. Krize Müdahale: Şirket içinde gerçekleşen deprem mağduru şirket, silahlı saldırıya uğrayan banka personeli, kayıp gibi kriz durumlarında psiko-destek hizmeti planlar ve uygularız.


 

İletişime Geçin


Fenerbahçe Mah. Bağdat Cad.
No:216/A, İrfanbey Apt. Kat:4 Daire: 24
34730 Kadıköy - İstanbul / TÜRKİYE

Çalışma saateleri

09:00 - 20:00

Terapiler Türkçe ve İngilizce olarak Yapılmaktadır.

 

İletişim Formunu
Doldurun


    RANDEVU AL