Diyetisyen Bodrum

 

Diyetisyen Bodrum


Diyetisyen Bodrum aramalarınızın sonucunda artık güvenilir ve doğru adrestesiniz. Fonksiyonel diyet, kişinin geçmişte ve şu anda yaşamakta olduğu sağlık sorunlarının altında yatan nedenleri araştırarak bu sorunları çözümleyen, aynı zamanda tedavi eden bir yaklaşım biçimidir. Bu yüzden Diyetisyenimiz de sizi sağlığınıza kavuşturmak amacıyla bütüncül bir bakış açısıyla ele alır. Buna bağlı olarak sağlık sorununuzu baskılamak yerine biyokimyasal bulgularınızı, genetik ve çevresel faktörleri, yaşam tarzınızı kısacası bu sorunları yaşamanıza sebep olan tüm faktörleri detaylı bir şekilde inceler. Son olarak çözüme yönelik ve kişiye özel bir beslenme planı oluşturur. Ayrıca bu beslenme planında gerek görürse gıda takviyeleri ile destekler.

Sorumluluk Reddi Beyanı

Eliminasyon Diyeti

Özellikle Otoimmün Hastalıklarda tedavi için uygulanan ( Ms, haşimato, romatoid artrit,vb) Eliminasyon Diyetinde amaç, kişinin bağırsaklarını iyileştirerek bağışıklık sistemi cevabını düzenlemek ve vücuttaki kronik inflamasyonu (İltihaplanma) azaltmaktır. İlk olarak eliminasyon sürecinde potansiyel antijen olarak görülebilecek tüm besinler 4-6 hafta boyunca beslenmeden uzaklaştırılır. Devamında elimine edilmiş bu besinlere yumuşak bir geçiş yapılarak vücudunuzun verdiği tepkilere göre kişiye özel yeni bir beslenme modeli oluşturulur.

Aralıklı Oruç Diyeti

Aralıklı oruç diyeti, diyet değil , asıl amacı yiyeceklerin tüketildiği zaman dilimi olan beslenme modelidir. Programda tüketilen besinin ne olacağından çok, hangi zaman aralığında tüketileceği daha ön plandadır. Kliniğimizde düzenlediğimiz beslenme programlarında en çok önem verdiğimiz nokta bu zaman dilimlerinde sağlıklı besinler tüketmenizi sağlamaktır. Pek çok aralıklı beslenme modeli vardır, en sık kullanılan aralıklı oruç yöntemleri ; Zaman kısıtlı beslenme ; günün 16 saati aç kalıp, 8 saati beslenilen model. Alternatif gün oruç ; haftanın bir kaç gününde 24 saat aç kalınan model. Modifiye oruç ; haftanın ard arda olmayan iki günü günlük enerji ihtiyacının %20-25 inin alındığı model.
Aralıklı oruç modellerinin ;

 • Ağırlık kaybı, vücut kompozisyonuna olumlu değişiklikler (yağ oranının azalması, kas oranının artması) oluşturabileceği,
 • Metabolik sendrom üzerinde, insülin duyarlılığının artması, kan basıncının azalması, inflamasyonun azalması gibi olumlu değişiklikler oluşturabileceği,
 • Yaşlanmayı geciktirerek, uzun ömürlülüğü destekleyebileceği
 • yapılan çalışmalarla desteklenmiştir.

  Dyt. Esra Toktay

  Öncelikle hedefim, danışanıma önerdiğim beslenme programının hayata geçirilebilmesi ve düzenli uygulayabilmesidir. Bunun yanında sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları kazandırabilmektir. Tabiki bu davranışları sürdürebilmelerini sağlayarak gün içindeki ruhsal ve fiziksel enerjilerini yükseltebilmek benim ve danışanım için en büyük kazanımdır.

  Sizinle yapacağım ilk görüşmede (online veya yüz yüze) yaşam şekliniz, genetik özellikleriniz, geçmişte ve şu anda yaşamış olduğunuz sağlık sorunlarınız, vücut analiziniz ve biyokimyasal bulgularınızı birlikte değerlendiriyoruz. Daha sonra size uygun yani kişiye özgü beslenme programı yazıyorum. Vücudunuzun ihtiyacı olan ve dışarıdan alabileceğiniz vitamin ve mineral desteklerini düzenliyoruz. Devamında birlikte belirlediğimiz sıklıklarda kontrol görüşmeleri planlıyoruz. Kontrol görüşmelerinde vücut analizinizi tekrarlıyor, aynı zamanda beslenme programınızı gözden geçiriyor ve durumunuza göre üzerinde gerekli yenilikleri yapıyorum. Ayrıca bu süreçte whatsapp üzerinden sorularınızı yanıtlıyor, motivasyon desteğini sağlıyorum.

  Artık sizde yaşam kalitenizin fonksiyonel beslenme ile olumlu yönde nasıl değiştiğini sizde deneyimleyebilirsiniz.

  Danışan Yorumları

  • F. K.

   Merhabalar ben Esra hanımın danışanıyım.Öncelikle kendisi çok iyi bir diyetisyen iletişimi alakası beni çok memnun etti.

   Benim pes ettiğim zamanlarda çok destek oldu, 4 ay gibi bir sürede 20 kilo verdim.Eliminasyon diyeti ile başladık ve o şekilde devam ettik. Bu benim için büyük bir başarı tabii yolumuza devam ediyoruz ama bu başarının arkasında diyetisyenim Esra toktay var iyiki kendisini tanımışım.İyi bir yol arkadaşı.
   F. K.
   Bodrum
  • H.K.

   Sevgili Esra hocam.

   Kısa süreli diyetlerimin, bugün git kibrit kutusu peyniri ye gel diyetleri,kilo vermeye başlayıp 1 kg bile geri aldığımdaki küsmelerim hep bahanelerim sonuçtaki şişmanlığın verdiği mutsuzluğun hep sebebi varmış meğerse ben başarısız değil size denk gelmemişim sizi tanıdığıma o kadar memnunum ki 🌸
   H.K.
   Bodrum
  • F. İ.

   Esra Hnm yenilikleri takip eden çok başarılı bir diyetisyen.

   Çok abur cuburve tatlı seven insülin direnci olan birisiydim düzensiz beslenme sonucu aldığım hayatımı sağlığımı psikolojimi olumsuz etkileyen 20 kiloyu (79-59)vermeme yardımcı olan değerli diyetisyenime minnettarım .Diyet listemde yapamayacaklarımıda Göz önünde bulundurarak yardımcı oldu.49 yaşındayım şu an 20 yaşındaki kiloma döndüm.birlikte başardık 38 beden etek giymek inanılmaz .Benim isteklerimide önemsemesi nazik samimi Güleryüzlü olması yapabileceğim listeler vermesi sonuca ulaşmamı kolaylaştırdı hayatıma yeni bir sayfa açmama yardımcı oldu .herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum onu tanımaktan çok memnunum onu çooook seviyorum.
   F. İ.
   Bodrum
  RANDEVU AL
  Randevu Hattı
  1