Dr.
Pelin Erbil
Psiko-Onkolog

 

Psiko-Onkolog
Dr. Pelin Erbil


1966 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Pelin Erbil; ilk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamlamıştır. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Onkoloji Enstitüsü'nde psikososyal onkoloji alanında yapmıştır. Doktorasını, Ph.D. Klinik Psikoloji Psikoonkoloji, Universite Libre de Bruxelles, Belçika'da tamamlamıştır.

Deneyimi:

 • 1990 - 1995 Araştırma Görevlisi, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü, Psikososyal Onkoloji Bilim Dalı.
 • 1993 - 1998 Uzm Psikolog, Institut Jules Bordet Brüksel, Belçika.
 • 1998 - 2009 Uzm Psikolog özel muayenehane yetiskin ve gençler, Brüksel, Belçika.
 • 2009-08/ 2010 Uzm Psikolog, Bruxelles Centre des Therapies Cognitifs, Belçika.
 • 2010-2011 Uzm Psikolog, Anadolu Sağlık John Hopkins Hastanesi Onkoloji Bölümü
 • 2010- Halen Uzm Psikolog, Özel Muayenehane

 • Uzmanlık Alanları:
 • "Kanser hastalarına ve ailelerine, hastalık süresince psikolojik destek "
 • "Kanser tedavisi sonrası işe dönüş konusunda psikolojik danışmanlık"
 • "Kanser hastalarının cinsel sorunları konusunda psikoterapi"
 • "Palyatif/Terminal (son) dönem hasta ve aile destek tedavi"

 • konularında yardımcı olmaktadır.


  Dr. Pelin Erbil'in Aldığı Eğitimler

  1. Lisans, İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümü
  2. Yüksek Lisans, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Onkoloji Enstitüsü, Psikososyal Onkoloji.
  3. Doktora, Ph.D. Klinik Psikoloji Psikoonkoloji, Universite Libre de Bruxelles, Belçika.
  4. Bilişsel Davranışsal Terapi, Universite Libre de Bruxelles, Centre de Gestion de Stres et Anxiete, Belçika.
  5. Yüksek Lisans, İşletme, Université Libre de Bruxelles, Ecole de Commerce Solvay – CEPAC.
  6. ODTÜ- Sanal Gerçeklik Terapisi
  7. İçsel Aile Sistemleri Terapisi (IFS) Eğitim 1, Doç. Dr. Zeliha Babayiğit

  Danışan Yorumları

  • H.M.

   Bu konuda sorun yaşayan herkese Hande Hanımı tavsiye etmekten kaçınmıyoruz.

   Merhaba, kızımın liseye başladığı süreçte yeni bir ortama girmek kendisinde anksiyete ve fobik kaçınmalara sebep oldu. Okula gitmek istemiyordu ve fiziksel bir sebebi olmamasına rağmen sürekli mide ve baş ağrıları yaşadığını söylüyordu. Psikolojik çalışmayı kendisine önerdiğimizde de çok uzak yaklaştı ve ikna konusunda çok zorlanmıştık. Bir tanıdığımızın önerisiyle klinik üzerinden Hande Hanım’a ulaştık ve ikinci seans sonrasında ikna etmekte zorlandığım kızım kendi isteğiyle çalışmaya devam etti. Bu sorunlarıyla başa çıkmasında ciddi katkıları oldu. Şu anda okula devam etmekte ve sosyal ilişkilerini sürdürme konusunda kendini çok daha iyi hissediyor. Eski sıklığında olmasa da hala danışmanlık sürecine devam etmekteyiz. Kendisine yardımları için çok teşekkürlerimizi sunuyoruz…
   H.M.
   İSTANBUL
  • A. G.

   Benim gibi kafasında soru işaretleri olan varsa onlara hiç düşünmeden Hande hanımı tercih etmelerini öneririm. Herkese sağlıklı huzurlu günler dileğiyle…

   İnternette araştırma yaptığım zaman Hande hanımı ve olumlu yorumları gördüğüm zaman bir denemek istedim. İlk görüşmeden sonra Hande hanıma dair bütün soru işaretleri kafamdan silindi, iyi ki Hande hanımı seçmişim dedim ve bu sürece karşı çok umutluyum. Hayatımda hiçkimse beni böyle etkili dinlememişti. Her şeyden önce görüşmelerde içimi dökmek bana çok iyi geldi. Ben kaygı bozukluğum sebebiyle başvurmuştum fakat Hande hanım çok daha farklı sorunlarım olduğunu farketmemi sağladı ve kendimi daha iyi tanımama yardımcı oldu.
   A. G.
   İstanbul
  • D.G.

   Tanıdığım tanımadığım herkese gözüm kapalı tavsiye ederim. Herkese mutlu bir hayat diliyorum…

   Yasemin hanıma yaşadığım kaygı bozukluklarından dolayı başvurdum. Topluluk önünde konuşmamı gerektiren bir işe başladıktan sonra yaşadığım panik durumu gittikçe artmıştı. Bir toplantım olduğunda bile bir önceki gece kaygılanmaktan uyuyamıyordum. Kendisiyle seanslara başladıktan sonra belirtilerimde ciddi azalmalara tanık oldum. Danışmanlığın bu kadar faydalı olabilceğini düşünmezdim. İş hayatımda ve hayat kalitemdeki artış gözle görülebilir boyutlarda artık. Yardımları için kendisine ve kliniğe çok çok teşekkür ederim.
   D.G.
   İstanbul
  • R. T.

   Orion Psikolojiye ve Yasemin Hanıma teşekkürlerimizi iletiyoruz.

   Yasemin Hanımla birkaç aydır devam eden aile danışmanlığı sürecimizi dün sonlandırdık. Öncesinde iki psikolog deneyimlememize rağmen sorunlarımıza çare bulamamıştık. Bir danışanı tavsiyesiyle kliniğe ulaştık. Aile içinde çocuklarım ve eşimle yaşadığım problemler konusunda Yasemin Hanımla birlikte hareket ederek danışmanlık sayesinde problemlerimizi çözüme kavuşturabildik. Yasemin Hanımın çalışmalar esnasında bize sağladığı güven ortamı bize çok iyi hissettirdi. Daha önceki psikolog deneyimlerimiz sonucunda umutsuz hissediyorduk ama kendisi bütün süreçte yanımızda olarak ailemizde huzuru yeniden sağlamamıza yardımcı oldu.
   R. T.
   İstanbul
  RANDEVU AL
  Randevu Hattı
  1