Klinik Psikolog
Beril Tonyalı
Yetişkin Psikolojisi

 

Klinik Psikolog
Beril Tonyalı


Lisans eğitimini Fevziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi’nde onur derecesiyle tamamladıktan sonra, İtalya’da bulunan Bergamo Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans bölümünden kabul aldı. Bergamo Üniversitesi’nden “Özsaygı ve Duygu Düzenlemenin Bağlanma ve Romantik İlişkilerdeki Doyum İlişkisine Aracı Olarak Etkileri” konulu tezi ile mezun olarak klinik psikoloji yüksek lisansını tamamladı.

Lisans eğitimi sırasında Ekip Norma Razon Çocuk, Genç ve Aile Danışmanlık Merkezi’nde, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma hastanesinde ve FMV Özel Erenköy Işık Anaokulu’nda gönüllü staj yapmıştır. Yüksek lisanstaki zorunlu stajını ise İtalya-Bergamo’da bulunan International School of Bergamo’da tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimi sonrasında Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan 86 Saatlik İleri Düzey Bilişsel ve Davranışçı Terapiler eğitimini almış olup, mayıs ayının sonunda Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ile devam ettiği 7 ayık süpervziyon sürecini tamamlamıştır. Aynı zamanda Klinik Psikolog Beril Tonyalı, Doç. Dr. Ceren Acartürk önderliğinde kurulmuş olan Koç Üniversitesi Travma ve Stres Laboratuvarı’nda 2021 Ekim ayından itibaren gönüllü asistanlık yapmaktadır.


PROFESYONEL EĞİTİMLER:

 • 2018 – 2020 MSc, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans, Bergamo Üniversitesi, Bergamo, İtalya
 • 2013 – 2017 – B.A., Psikoloji, FMV Işık Üniversitesi, İstanbul, Türkiye

 • KATILDIĞI SEMİNERLER:

 • Yakın İlişkilerde Kıskançlık – Psikoloji İstanbul (8 Şubat 2022)
 • Aile İçi Şiddet, Etkileri ve Önleme Yolları – WHR Akademi (24 Ocak 2022)
 • Intensive Treatment for PTSD in Practice – European Society for Traumatic Stress Studies (19 Ocak 2022)
 • Stephen Porges ile Polyvagal Teori – Psikoloji İstanbul (18 Kasım 2021)
 • Kriz ve Afet Durumlarının Ardından Psikolojik İyileşme Eğitimi – Psikoloji İstanbul (14 Eylül 2021)
 • Temel Psikoterapi Eğitimi – Metta Psikoterapi, Dr. Melis Değirmencioğlu (5 Temmuz 2021)
 • Travma ile Çalışmak Paneli – PÖMYAP (4 Nisan 2021)
 • Yetişkin Psikoterapisi – MEF Psikoloji Kulübü (22 Mart 2021)
 • Cinsel Terapi ve Kalıp Yargılar – Arşaluys Kayır/MEF Psikoloji Kulübü (16 Mart 2021)
 • Adli Psikoloji Buluşmaları – PÖMYAP (6-7 Mart 2021)
 • Danışan Yorumları

  • F. K.

   Merhabalar ben Esra hanımın danışanıyım.Öncelikle kendisi çok iyi bir diyetisyen iletişimi alakası beni çok memnun etti.

   Benim pes ettiğim zamanlarda çok destek oldu, 4 ay gibi bir sürede 20 kilo verdim.Eliminasyon diyeti ile başladık ve o şekilde devam ettik. Bu benim için büyük bir başarı tabii yolumuza devam ediyoruz ama bu başarının arkasında diyetisyenim Esra toktay var iyiki kendisini tanımışım.İyi bir yol arkadaşı.
   F. K.
   Bodrum
  • H.K.

   Sevgili Esra hocam.

   Kısa süreli diyetlerimin, bugün git kibrit kutusu peyniri ye gel diyetleri,kilo vermeye başlayıp 1 kg bile geri aldığımdaki küsmelerim hep bahanelerim sonuçtaki şişmanlığın verdiği mutsuzluğun hep sebebi varmış meğerse ben başarısız değil size denk gelmemişim sizi tanıdığıma o kadar memnunum ki 🌸
   H.K.
   Bodrum
  • F. İ.

   Esra Hnm yenilikleri takip eden çok başarılı bir diyetisyen.

   Çok abur cuburve tatlı seven insülin direnci olan birisiydim düzensiz beslenme sonucu aldığım hayatımı sağlığımı psikolojimi olumsuz etkileyen 20 kiloyu (79-59)vermeme yardımcı olan değerli diyetisyenime minnettarım .Diyet listemde yapamayacaklarımıda Göz önünde bulundurarak yardımcı oldu.49 yaşındayım şu an 20 yaşındaki kiloma döndüm.birlikte başardık 38 beden etek giymek inanılmaz .Benim isteklerimide önemsemesi nazik samimi Güleryüzlü olması yapabileceğim listeler vermesi sonuca ulaşmamı kolaylaştırdı hayatıma yeni bir sayfa açmama yardımcı oldu .herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum onu tanımaktan çok memnunum onu çooook seviyorum.
   F. İ.
   Bodrum
  • H.M.

   Bu konuda sorun yaşayan herkese Hande Hanımı tavsiye etmekten kaçınmıyoruz.

   Merhaba, kızımın liseye başladığı süreçte yeni bir ortama girmek kendisinde anksiyete ve fobik kaçınmalara sebep oldu. Okula gitmek istemiyordu ve fiziksel bir sebebi olmamasına rağmen sürekli mide ve baş ağrıları yaşadığını söylüyordu. Terapiyi kendisine önerdiğimizde de çok uzak yaklaştı ve ikna konusunda çok zorlanmıştık. Bir tanıdığımızın önerisiyle klinik üzerinden Hande Hanım’a ulaştık ve ikinci seans sonrasında ikna etmekte zorlandığım kızım kendi isteğiyle terapiye devam etti. Bu sorunlarıyla başa çıkmasında ciddi katkıları oldu. Şu anda okula devam etmekte ve sosyal ilişkilerini sürdürme konusunda kendini çok daha iyi hissediyor. Eski sıklığında olmasa da hala terapi sürecine devam etmekteyiz. Kendisine yardımları için çok teşekkürlerimizi sunuyoruz…
   H.M.
   İSTANBUL
  • A. G.

   Benim gibi kafasında soru işaretleri olan varsa onlara hiç düşünmeden Hande hanımı tercih etmelerini öneririm. Herkese sağlıklı huzurlu günler dileğiyle…

   İnternette araştırma yaptığım zaman Hande hanımı ve olumlu yorumları gördüğüm zaman bir denemek istedim. İlk seanstan sonra Hande hanıma dair bütün soru işaretleri kafamdan silindi, iyi ki Hande hanımı seçmişim dedim ve bu sürece karşı çok umutluyum. Hayatımda hiçkimse beni böyle etkili dinlememişti. Her şeyden önce seanslarda içimi dökmek bana çok iyi geldi. Ben kaygı bozukluğum sebebiyle başvurmuştum fakat Hande hanım çok daha farklı sorunlarım olduğunu farketmemi sağladı ve kendimi daha iyi tanımama yardımcı oldu.
   A. G.
   İstanbul
  • D.G.

   Tanıdığım tanımadığım herkese gözüm kapalı tavsiye ederim. Herkese mutlu bir hayat diliyorum…

   Yasemin hanıma yaşadığım kaygı bozukluklarından dolayı başvurdum. Topluluk önünde konuşmamı gerektiren bir işe başladıktan sonra yaşadığım panik durumu gittikçe artmıştı. Bir toplantım olduğunda bile bir önceki gece kaygılanmaktan uyuyamıyordum. Kendisiyle seanslara başladıktan sonra belirtilerimde ciddi azalmalara tanık oldum. Terapinin bu kadar faydalı olabilceğini düşünmezdim. İş hayatımda ve hayat kalitemdeki artış gözle görülebilir boyutlarda artık. Yardımları için kendisine ve kliniğe çok çok teşekkür ederim.
   D.G.
   İstanbul
  • R. T.

   Orion Psikolojiye ve Yasemin Hanıma teşekkürlerimizi iletiyoruz.

   Yasemin Hanımla birkaç aydır devam eden aile terapisi sürecimizi dün sonlandırdık. Öncesinde iki psikolog deneyimlememize rağmen sorunlarımıza çare bulamamıştık. Bir danışanı tavsiyesiyle kliniğe ulaştık. Aile içinde çocuklarım ve eşimle yaşadığım problemler konusunda Yasemin Hanımla birlikte hareket ederek terapi sayesinde problemlerimizi çözüme kavuşturabildik. Yasemin Hanımın terapi esnasında bize sağladığı güven ortamı bize çok iyi hissettirdi. Daha önceki psikolog deneyimlerimiz sonucunda umutsuz hissediyorduk ama kendisi bütün süreçte yanımızda olarak ailemizde huzuru yeniden sağlamamıza yardımcı oldu.
   R. T.
   İstanbul
  RANDEVU AL