Klinik Psikolog ve Psikolojik Danışman
Sıla Gök
Ergen ve Yetişkin Psikolojisi

 

Klinik Psikolog ve Psikolojik Danışman
Sıla Gök


Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (KKK) Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladıktan sonra uzmanlık eğitimlerinden ilkini Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programında tamamlamış ve ikincisine ise Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık programında başlamıştır. Şu anda Medipol Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık doktora programında öğrenim görmektedir.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında Humanite Tıp Merkezi, Moodist Psikiyatri Hastanesi ve NPIstanbul Beyin Hastanesinde klinik psikoloji alanında eğitimler alarak staj çalışmalarını tamamlamıştır. Bilişsel ve Davranışçı Terapiler üzerine eğitimlerini Beck Institute for CBT, CBTIstanbul ve DATEM’den almıştır. Bilişsel ve Davranışçı Terapiler üzerine süpervizyon eğitimini DATEM’den almış, şu anda Dr. Esra Savaş’ın süpervizyon öğrencisidir. Doç. Dr. Vahdet Görmez tarafından düzenlenen Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimine devam etmektedir. Yetişkin Testleri Eğitimini Moodist Akademi’de, Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi eğitimini Üsküdar Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitiminde Türkiye Salgın Dönemi Bağımlılık ve Ruh Sağlığı Projesi’nde görev almış, Üniversite Öğrencilerinde Alkol Bağımlılığının Duygu Düzenleme Güçlüğü ve Çocukluk Çağı Travmalarıyla Olan İlişkisinin İncelenmesi konulu tez çalışmasıyla mezun olmuştur. Pandemi sürecinde Covid-19’dan etkilenen yetişkinlere gönüllü olarak psikolojik danışmanlık hizmeti vermiştir. 2021 ve 2022 yılları arasında Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde Asistan Klinik Psikolog olarak görev almıştır. Şu anda eğitmen olarak Üsküdar Üniversitesi AİLEMER’de Aile Danışmanlığı Sertifika Programında ders vermektedir.


PROFESYONEL EĞİTİMLERİ:
 • Kognitif Terapi Süpervizyon Programı - Dr Esra Savaş (2022 )
 • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Teori Eğitimi - Poem Psikoloji (2022)
 • BDT Yönelimli Klinik İlk Görüşme ve Değerlendirme- Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği - Janus Psikoloji (Prof. Dr. Hakan Türkçapar) (2021)
 • 10. Üniversite Psikolojik Danışmanlığı Sempozyumu - Boğaziçi Üniversitesi (2021)
 • Kişilerarası Danışmanlık Eğitimi - Uzm. Psikolog Selen Tütüncü (2021)
 • Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Süpervizyon Programı - DATEM (2020-2021)
 • Bilişsel ve Davranışçı Tedavilerin Klinik Uygulamaları - DATEM (2020)
 • Psikanaliz ve Psikodinamik Terapilere Giriş - Psikodinamik Terapiler Merkezi (2019 - 2020)
 • IX. Uluslararası Yükseköğretimde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Araştırmaları Kongresi - Marmara Üniversitesi (2019)
 • Beck Yönelimli Kognitif Terapi Workshop Programı - CBTIstanbul (2019-2020)
 • Yetişkin Testleri Eğitimi - Moodist Akademi (2019)
 • Essentials of CBT - Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy (2019)
 • Kanser Hastaları ile Çalışma - Psikoonkoloji Eğitimi - Klinik Psikolog – Psikoonkolog Esra Savaş Kaplan (2017)

 • EĞİTİM:
 • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik - Doktora Programı - Medipol Üniversitesi, (2022 - 2026)
 • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik - Yüksek Lisans - Yıldız Teknik Üniversitesi, (2021 - 2022)
 • Klinik Psikoloji - Üsküdar Üniversitesi - Yüksek Lisans (2019 - 2021)
 • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik - Orta Doğu Teknik Üniversitesi KKK, KKTC, (2012 - 2019)


 • YAYINLAR:

 • Üniversite Öğrencilerinde Alkol Bağımlılığının Duygu Düzenleme Güçlüğü ve Çocukluk Çağı Travmalarıyla Olan İlişkisinin İncelenmesi (Yüksek Lisans Tezi)
 • Danışan Yorumları

  • H.M.

   Bu konuda sorun yaşayan herkese Hande Hanımı tavsiye etmekten kaçınmıyoruz.

   Merhaba, kızımın liseye başladığı süreçte yeni bir ortama girmek kendisinde anksiyete ve fobik kaçınmalara sebep oldu. Okula gitmek istemiyordu ve fiziksel bir sebebi olmamasına rağmen sürekli mide ve baş ağrıları yaşadığını söylüyordu. Psikolojik çalışmayı kendisine önerdiğimizde de çok uzak yaklaştı ve ikna konusunda çok zorlanmıştık. Bir tanıdığımızın önerisiyle klinik üzerinden Hande Hanım’a ulaştık ve ikinci seans sonrasında ikna etmekte zorlandığım kızım kendi isteğiyle çalışmaya devam etti. Bu sorunlarıyla başa çıkmasında ciddi katkıları oldu. Şu anda okula devam etmekte ve sosyal ilişkilerini sürdürme konusunda kendini çok daha iyi hissediyor. Eski sıklığında olmasa da hala danışmanlık sürecine devam etmekteyiz. Kendisine yardımları için çok teşekkürlerimizi sunuyoruz…
   H.M.
   İSTANBUL
  • A. G.

   Benim gibi kafasında soru işaretleri olan varsa onlara hiç düşünmeden Hande hanımı tercih etmelerini öneririm. Herkese sağlıklı huzurlu günler dileğiyle…

   İnternette araştırma yaptığım zaman Hande hanımı ve olumlu yorumları gördüğüm zaman bir denemek istedim. İlk görüşmeden sonra Hande hanıma dair bütün soru işaretleri kafamdan silindi, iyi ki Hande hanımı seçmişim dedim ve bu sürece karşı çok umutluyum. Hayatımda hiçkimse beni böyle etkili dinlememişti. Her şeyden önce görüşmelerde içimi dökmek bana çok iyi geldi. Ben kaygı bozukluğum sebebiyle başvurmuştum fakat Hande hanım çok daha farklı sorunlarım olduğunu farketmemi sağladı ve kendimi daha iyi tanımama yardımcı oldu.
   A. G.
   İstanbul
  • D.G.

   Tanıdığım tanımadığım herkese gözüm kapalı tavsiye ederim. Herkese mutlu bir hayat diliyorum…

   Yasemin hanıma yaşadığım kaygı bozukluklarından dolayı başvurdum. Topluluk önünde konuşmamı gerektiren bir işe başladıktan sonra yaşadığım panik durumu gittikçe artmıştı. Bir toplantım olduğunda bile bir önceki gece kaygılanmaktan uyuyamıyordum. Kendisiyle seanslara başladıktan sonra belirtilerimde ciddi azalmalara tanık oldum. Danışmanlığın bu kadar faydalı olabilceğini düşünmezdim. İş hayatımda ve hayat kalitemdeki artış gözle görülebilir boyutlarda artık. Yardımları için kendisine ve kliniğe çok çok teşekkür ederim.
   D.G.
   İstanbul
  • R. T.

   Orion Psikolojiye ve Yasemin Hanıma teşekkürlerimizi iletiyoruz.

   Yasemin Hanımla birkaç aydır devam eden aile danışmanlığı sürecimizi dün sonlandırdık. Öncesinde iki psikolog deneyimlememize rağmen sorunlarımıza çare bulamamıştık. Bir danışanı tavsiyesiyle kliniğe ulaştık. Aile içinde çocuklarım ve eşimle yaşadığım problemler konusunda Yasemin Hanımla birlikte hareket ederek danışmanlık sayesinde problemlerimizi çözüme kavuşturabildik. Yasemin Hanımın çalışmalar esnasında bize sağladığı güven ortamı bize çok iyi hissettirdi. Daha önceki psikolog deneyimlerimiz sonucunda umutsuz hissediyorduk ama kendisi bütün süreçte yanımızda olarak ailemizde huzuru yeniden sağlamamıza yardımcı oldu.
   R. T.
   İstanbul
  RANDEVU AL
  Randevu Hattı
  1