Madde
Bağımlılığı

 

Madde
Bağımlılığı


Madde bağımlılığı sorununun çözümü yalnızca o bağımlılığa sahip olan çocuğu ya da ergeni değil, ailesini, çevresini ve toplumu da ilgilendirmekte ve etkilemektedir. Madde bağımlılığı problemi ülkemizde ve dünyada uzun yıllardır mücadele edilen bir problemdir. Bu bağımlılığa sahip çocuklar zaman içerisinde yalnızlaşır ve problemlerle baş etme yetisi azalır. Madde bağımlılığının sonuçları ergeni daha çok madde kullanımına sürükler ve bu sonsuz döngü içerisinde çocuk kendini kaybeder. Toplumun en önemli sorunlarından biri olan madde kullanımı ve bağımlılığı kişinin fiziksel ve psikolojik yapısında ciddi problemler yaratır. Çalışmanın temel amacı çocuğu madde kullanımından uzaklaştırmak ve bir daha kullanmamasını sağlamaya çalışmaktır. Madde bağımlılığı bir anda ortaya çıkmaz. Genellikle ergen kullandığı maddeyi birkaç defa dener ve farkında olmadan kontrol mekanizmasını kaybetmeye başlar. Bu sürecin ne kadar zaman sonra ortaya çıktığına dair net bir bilgi yoktur. Bu durum kullanılan maddenin türüne, kullanım sıklığına, miktarına ve kişinin fiziksel ve ruhsal yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Bağımlılık düzelir ama iyileşmez. Madde bağımlılığı ile mücadele etmek için bu bağımlılığa sahip çocuklar bir uzmandan destek almalıdır.

Danışan Yorumları

 • H.M.

  Bu konuda sorun yaşayan herkese Hande Hanımı tavsiye etmekten kaçınmıyoruz.

  Merhaba, kızımın liseye başladığı süreçte yeni bir ortama girmek kendisinde anksiyete ve fobik kaçınmalara sebep oldu. Okula gitmek istemiyordu ve fiziksel bir sebebi olmamasına rağmen sürekli mide ve baş ağrıları yaşadığını söylüyordu. Psikolojik çalışmayı kendisine önerdiğimizde de çok uzak yaklaştı ve ikna konusunda çok zorlanmıştık. Bir tanıdığımızın önerisiyle klinik üzerinden Hande Hanım’a ulaştık ve ikinci seans sonrasında ikna etmekte zorlandığım kızım kendi isteğiyle çalışmaya devam etti. Bu sorunlarıyla başa çıkmasında ciddi katkıları oldu. Şu anda okula devam etmekte ve sosyal ilişkilerini sürdürme konusunda kendini çok daha iyi hissediyor. Eski sıklığında olmasa da hala danışmanlık sürecine devam etmekteyiz. Kendisine yardımları için çok teşekkürlerimizi sunuyoruz…
  H.M.
  İSTANBUL
 • A. G.

  Benim gibi kafasında soru işaretleri olan varsa onlara hiç düşünmeden Hande hanımı tercih etmelerini öneririm. Herkese sağlıklı huzurlu günler dileğiyle…

  İnternette araştırma yaptığım zaman Hande hanımı ve olumlu yorumları gördüğüm zaman bir denemek istedim. İlk görüşmeden sonra Hande hanıma dair bütün soru işaretleri kafamdan silindi, iyi ki Hande hanımı seçmişim dedim ve bu sürece karşı çok umutluyum. Hayatımda hiçkimse beni böyle etkili dinlememişti. Her şeyden önce görüşmelerde içimi dökmek bana çok iyi geldi. Ben kaygı bozukluğum sebebiyle başvurmuştum fakat Hande hanım çok daha farklı sorunlarım olduğunu farketmemi sağladı ve kendimi daha iyi tanımama yardımcı oldu.
  A. G.
  İstanbul
 • D.G.

  Tanıdığım tanımadığım herkese gözüm kapalı tavsiye ederim. Herkese mutlu bir hayat diliyorum…

  Yasemin hanıma yaşadığım kaygı bozukluklarından dolayı başvurdum. Topluluk önünde konuşmamı gerektiren bir işe başladıktan sonra yaşadığım panik durumu gittikçe artmıştı. Bir toplantım olduğunda bile bir önceki gece kaygılanmaktan uyuyamıyordum. Kendisiyle seanslara başladıktan sonra belirtilerimde ciddi azalmalara tanık oldum. Danışmanlığın bu kadar faydalı olabilceğini düşünmezdim. İş hayatımda ve hayat kalitemdeki artış gözle görülebilir boyutlarda artık. Yardımları için kendisine ve kliniğe çok çok teşekkür ederim.
  D.G.
  İstanbul
 • R. T.

  Orion Psikolojiye ve Yasemin Hanıma teşekkürlerimizi iletiyoruz.

  Yasemin Hanımla birkaç aydır devam eden aile danışmanlığı sürecimizi dün sonlandırdık. Öncesinde iki psikolog deneyimlememize rağmen sorunlarımıza çare bulamamıştık. Bir danışanı tavsiyesiyle kliniğe ulaştık. Aile içinde çocuklarım ve eşimle yaşadığım problemler konusunda Yasemin Hanımla birlikte hareket ederek danışmanlık sayesinde problemlerimizi çözüme kavuşturabildik. Yasemin Hanımın çalışmalar esnasında bize sağladığı güven ortamı bize çok iyi hissettirdi. Daha önceki psikolog deneyimlerimiz sonucunda umutsuz hissediyorduk ama kendisi bütün süreçte yanımızda olarak ailemizde huzuru yeniden sağlamamıza yardımcı oldu.
  R. T.
  İstanbul

Madde

Bağımlılığı

no-repeat;left top;;
auto

Madde Bağımlılığı

Madde

Bağımlılığı
Madde bağımlılığı sorununun çözümü yalnızca o bağımlılığa sahip olan çocuğu ya da ergeni değil, ailesini, çevresini ve toplumu da ilgilendirmekte ve etkilemektedir. Madde bağımlılığı problemi ülkemizde ve dünyada uzun yıllardır mücadele edilen bir problemdir. Bu bağımlılığa sahip çocuklar zaman içerisinde yalnızlaşır ve problemlerle baş etme yetisi azalır. Madde bağımlılığının sonuçları ergeni daha çok madde kullanımına sürükler ve bu sonsuz döngü içerisinde çocuk kendini kaybeder. Toplumun en önemli sorunlarından biri olan madde kullanımı ve bağımlılığı kişinin fiziksel ve psikolojik yapısında ciddi problemler yaratır.

Çalışmanın temel amacı çocuğu madde kullanımından uzaklaştırmak ve bir daha kullanmamasını sağlamaya çalışmaktır. Madde bağımlılığı bir anda ortaya çıkmaz. Genellikle ergen kullandığı maddeyi birkaç defa dener ve farkında olmadan kontrol mekanizmasını kaybetmeye başlar. Bu sürecin ne kadar zaman sonra ortaya çıktığına dair net bir bilgi yoktur. Bu durum kullanılan maddenin türüne, kullanım sıklığına, miktarına ve kişinin fiziksel ve ruhsal yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Bağımlılık düzelir ama iyileşmez. Madde bağımlılığı ile mücadele etmek için bu bağımlılığa sahip çocuklar bir uzmandan destek almalıdır.
no-repeat;left top;;
auto
20px

İLETİŞİME GEÇİN
https://orionpsikoloji.com/iletisim/
left
#f6c24a
#ffffff
2

Orion-Psikoloji-arma-beyaz
center

Danışan Yorumları

center
no-repeat;left top;;
auto

date
DESC
single-photo

RANDEVU AL
Randevu Hattı
1