Uzm Psikolog
Ece Kuraloğlu
Çocuk ve Ergen

 

Uzm Psikolog
Ece Kuraloğlu


1994 doğumlu olan Uzm. Psk. Ece Kuraloğlu, 2012 yılında TED İstanbul Koleji’nden, 2017 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra 2020 yılında İngiltere’de King’s College London’da Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı üzerine tezli yüksek lisansını tamamladı. Eğitim hayatı süresince birçok bilimsel çalışmada yer aldı. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, Dr. Vahdet Görmez’den Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini, Dr. Sue Bratton’dan Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimini tamamlamıştır, halen Uzm. Psk. Dan. Deniz Altınay’dan psikodrama temel aşama eğitimine devam etmektedir. WISC-IV (çocuk ve ergen) ve Denver II Gelişim Testi (çocuk) uygulayıcısıdır. Lisans eğitimi sırasında Marmara Üniversitesi İstanbul Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk ve Ergen Psikiyatri bölümünde kısa dönem stajını, Dr. Yankı Yazgan’ın kliniğinde uzun dönem stajını tamamladı, takiben bir sene boyunca Güzel Günler Klinik’te Dr. Yazgan ile çalıştı. Yüksek lisansta King’s College Hastanesi’nde zorunlu stajını yaptı. Daha sonra farklı anaokullarında okul psikoloğu olarak çalıştı, 2021 Şubat ayından beri Açı Ortaokulu’nda çalışmaktadır.


UZMANLIK ALANLARI:
 • "Çocuk Danışmanlığı"
 • "Ergen Danışmanlığı"

 • ÇALIŞMA ALANLARI:
 • WISC-IV Çocuklar için Zeka Testi Sertifikası
 • Kaygı
 • Fobiler
 • Depresyon
 • Öfke Kontrolü
 • Sosyal beceriler
 • İletişim becerileri
 • İlişkiler
 • Okul yaşantısına ilişkin zorlanmalar
 • Danışan Yorumları

  • H.M.

   Bu konuda sorun yaşayan herkese Hande Hanımı tavsiye etmekten kaçınmıyoruz.

   Merhaba, kızımın liseye başladığı süreçte yeni bir ortama girmek kendisinde anksiyete ve fobik kaçınmalara sebep oldu. Okula gitmek istemiyordu ve fiziksel bir sebebi olmamasına rağmen sürekli mide ve baş ağrıları yaşadığını söylüyordu. Psikolojik çalışmayı kendisine önerdiğimizde de çok uzak yaklaştı ve ikna konusunda çok zorlanmıştık. Bir tanıdığımızın önerisiyle klinik üzerinden Hande Hanım’a ulaştık ve ikinci seans sonrasında ikna etmekte zorlandığım kızım kendi isteğiyle çalışmaya devam etti. Bu sorunlarıyla başa çıkmasında ciddi katkıları oldu. Şu anda okula devam etmekte ve sosyal ilişkilerini sürdürme konusunda kendini çok daha iyi hissediyor. Eski sıklığında olmasa da hala danışmanlık sürecine devam etmekteyiz. Kendisine yardımları için çok teşekkürlerimizi sunuyoruz…
   H.M.
   İSTANBUL
  • A. G.

   Benim gibi kafasında soru işaretleri olan varsa onlara hiç düşünmeden Hande hanımı tercih etmelerini öneririm. Herkese sağlıklı huzurlu günler dileğiyle…

   İnternette araştırma yaptığım zaman Hande hanımı ve olumlu yorumları gördüğüm zaman bir denemek istedim. İlk görüşmeden sonra Hande hanıma dair bütün soru işaretleri kafamdan silindi, iyi ki Hande hanımı seçmişim dedim ve bu sürece karşı çok umutluyum. Hayatımda hiçkimse beni böyle etkili dinlememişti. Her şeyden önce görüşmelerde içimi dökmek bana çok iyi geldi. Ben kaygı bozukluğum sebebiyle başvurmuştum fakat Hande hanım çok daha farklı sorunlarım olduğunu farketmemi sağladı ve kendimi daha iyi tanımama yardımcı oldu.
   A. G.
   İstanbul
  • D.G.

   Tanıdığım tanımadığım herkese gözüm kapalı tavsiye ederim. Herkese mutlu bir hayat diliyorum…

   Yasemin hanıma yaşadığım kaygı bozukluklarından dolayı başvurdum. Topluluk önünde konuşmamı gerektiren bir işe başladıktan sonra yaşadığım panik durumu gittikçe artmıştı. Bir toplantım olduğunda bile bir önceki gece kaygılanmaktan uyuyamıyordum. Kendisiyle seanslara başladıktan sonra belirtilerimde ciddi azalmalara tanık oldum. Danışmanlığın bu kadar faydalı olabilceğini düşünmezdim. İş hayatımda ve hayat kalitemdeki artış gözle görülebilir boyutlarda artık. Yardımları için kendisine ve kliniğe çok çok teşekkür ederim.
   D.G.
   İstanbul
  • R. T.

   Orion Psikolojiye ve Yasemin Hanıma teşekkürlerimizi iletiyoruz.

   Yasemin Hanımla birkaç aydır devam eden aile danışmanlığı sürecimizi dün sonlandırdık. Öncesinde iki psikolog deneyimlememize rağmen sorunlarımıza çare bulamamıştık. Bir danışanı tavsiyesiyle kliniğe ulaştık. Aile içinde çocuklarım ve eşimle yaşadığım problemler konusunda Yasemin Hanımla birlikte hareket ederek danışmanlık sayesinde problemlerimizi çözüme kavuşturabildik. Yasemin Hanımın çalışmalar esnasında bize sağladığı güven ortamı bize çok iyi hissettirdi. Daha önceki psikolog deneyimlerimiz sonucunda umutsuz hissediyorduk ama kendisi bütün süreçte yanımızda olarak ailemizde huzuru yeniden sağlamamıza yardımcı oldu.
   R. T.
   İstanbul
  RANDEVU AL
  Randevu Hattı
  1