Orion Psikoloji
Danışmanlık Hizmetleri

 

Deneyimli uzmanlar
yenilikçi uygulamalar


Danışmanlık; alanında gerekli eğitimleri tamamlamış ve uzman olan psikologlar eşliğinde kişinin yaşadığı sorunları anlayıp, onlarla ilgili çözüm yolları geliştirdiği bir iletişim sürecidir. Psikolojik danışmanlık; bireyin bu süreçte kendini, çevresini ve onu rahatsız eden duygularını anlayarak, kendisi için sağlıklı olan zemini oluşturmayı hedefler.


psycho-arrow-themecolor-s

Aile ve Çift
Danışmanlığı


Aile ve çift danismanligi, değişimi ve gelişimi sürdürmek için kişisel bağlantılarda ailelerle ve çiftlerle birlikte çalışan psikolojik danışmanlığın bir parçasıdır. Aile ve çift danışmanlığında amaç, aile içinde ve çiftler arasında yaşanan çatışmaların çözülebilmesidir.


psycho-arrow-themecolor-k

Çocuk Ve Ergen
Psikolojisi


Sağlıklı bir yetişkinlik döneminin temelleri çocukluk ve ergenlik döneminde atılır. Bu dönemde psikolojik sorunların büyümeden önlenmesi gerekir.
psycho-arrow-themecolor-s

Cinsel
Danışmanlık


Cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikologlar tarafından cinsel sorunlarınız ele alınır ve çözüme kavuşturulur. Cinsel uygulamalar birey ya da çiftlere uygulanan özel çalışmalar bütünüdür. Bu çalışmalarda cinsel sorunların temelinde yatan problemler irdelenir ve yaşanan problemi çözüme kavuşturulması hedeflenir.


psycho-arrow-themecolor-k

Yetişkin
Psikolojisi


Yetişkinler belirli bir olgunluğa erişmiş, kim olduklarının, benliklerinin ve duygu durumlarının farkında olan kişilerdir. Yetişkinlik, bilinenin aksine gelişim sürecinin sonunda ulaşılabilen bir durum değil, sürekli değişim, yenilik ve uyum gerektiren bir olgudur.
psycho-arrow-themecolor-s

Psikolojik
Testler


Psikolojik ölçekler, kişilerde belirli psikolojik durumların varlıklarını ya da ne ölçüde var olduklarını değerlendirme amacıyla kullanılır. Ölçekler bireylerin kendilerini ifade etme şekillerine bağlı olarak değerlendirilen bir veri toplama yöntemidir.


psycho-arrow-themecolor-k

Kurumsal Psikolojik
Danışmanlık


Kurum sisteminin uyumlu bir şekilde çalışması, kurumun verimliliğini ve üretkenliğinin göstergesidir. Kurumsal psikolojik danışmanlık, şirket çalışanlarının iş yaşam kalitesini arttırarak en yüksek verim ile çalışmalarına destek olmayı amaçlar.
psycho-arrow-themecolor-k

Online Psikolojik
Danışmanlık


İnternet üzerinden bilgisayar, tablet veya telefon destekli online olarak görüntülü bir şekilde yapılan profesyonel psikolojik danışmanlık desteği alabilirsiniz.


Danışan Yorumları

 • H.M.

  Bu konuda sorun yaşayan herkese Hande Hanımı tavsiye etmekten kaçınmıyoruz.

  Merhaba, kızımın liseye başladığı süreçte yeni bir ortama girmek kendisinde anksiyete ve fobik kaçınmalara sebep oldu. Okula gitmek istemiyordu ve fiziksel bir sebebi olmamasına rağmen sürekli mide ve baş ağrıları yaşadığını söylüyordu. Psikolojik çalışmayı kendisine önerdiğimizde de çok uzak yaklaştı ve ikna konusunda çok zorlanmıştık. Bir tanıdığımızın önerisiyle klinik üzerinden Hande Hanım’a ulaştık ve ikinci seans sonrasında ikna etmekte zorlandığım kızım kendi isteğiyle çalışmaya devam etti. Bu sorunlarıyla başa çıkmasında ciddi katkıları oldu. Şu anda okula devam etmekte ve sosyal ilişkilerini sürdürme konusunda kendini çok daha iyi hissediyor. Eski sıklığında olmasa da hala danışmanlık sürecine devam etmekteyiz. Kendisine yardımları için çok teşekkürlerimizi sunuyoruz…
  H.M.
  İSTANBUL
 • A. G.

  Benim gibi kafasında soru işaretleri olan varsa onlara hiç düşünmeden Hande hanımı tercih etmelerini öneririm. Herkese sağlıklı huzurlu günler dileğiyle…

  İnternette araştırma yaptığım zaman Hande hanımı ve olumlu yorumları gördüğüm zaman bir denemek istedim. İlk görüşmeden sonra Hande hanıma dair bütün soru işaretleri kafamdan silindi, iyi ki Hande hanımı seçmişim dedim ve bu sürece karşı çok umutluyum. Hayatımda hiçkimse beni böyle etkili dinlememişti. Her şeyden önce görüşmelerde içimi dökmek bana çok iyi geldi. Ben kaygı bozukluğum sebebiyle başvurmuştum fakat Hande hanım çok daha farklı sorunlarım olduğunu farketmemi sağladı ve kendimi daha iyi tanımama yardımcı oldu.
  A. G.
  İstanbul
 • D.G.

  Tanıdığım tanımadığım herkese gözüm kapalı tavsiye ederim. Herkese mutlu bir hayat diliyorum…

  Yasemin hanıma yaşadığım kaygı bozukluklarından dolayı başvurdum. Topluluk önünde konuşmamı gerektiren bir işe başladıktan sonra yaşadığım panik durumu gittikçe artmıştı. Bir toplantım olduğunda bile bir önceki gece kaygılanmaktan uyuyamıyordum. Kendisiyle seanslara başladıktan sonra belirtilerimde ciddi azalmalara tanık oldum. Danışmanlığın bu kadar faydalı olabilceğini düşünmezdim. İş hayatımda ve hayat kalitemdeki artış gözle görülebilir boyutlarda artık. Yardımları için kendisine ve kliniğe çok çok teşekkür ederim.
  D.G.
  İstanbul
 • R. T.

  Orion Psikolojiye ve Yasemin Hanıma teşekkürlerimizi iletiyoruz.

  Yasemin Hanımla birkaç aydır devam eden aile danışmanlığı sürecimizi dün sonlandırdık. Öncesinde iki psikolog deneyimlememize rağmen sorunlarımıza çare bulamamıştık. Bir danışanı tavsiyesiyle kliniğe ulaştık. Aile içinde çocuklarım ve eşimle yaşadığım problemler konusunda Yasemin Hanımla birlikte hareket ederek danışmanlık sayesinde problemlerimizi çözüme kavuşturabildik. Yasemin Hanımın çalışmalar esnasında bize sağladığı güven ortamı bize çok iyi hissettirdi. Daha önceki psikolog deneyimlerimiz sonucunda umutsuz hissediyorduk ama kendisi bütün süreçte yanımızda olarak ailemizde huzuru yeniden sağlamamıza yardımcı oldu.
  R. T.
  İstanbul
RANDEVU AL
Randevu Hattı
1