Orion Psikoloji
Terapi Hizmetleri

 

Deneyimli uzmanlar
yenilikçi terapiler


Psikoterapi; alanında gerekli eğitimleri tamamlamış ve uzman olan psikolog, psikiyatr, psikoterapistler eşliğinde kişinin yaşadığı sorunları anlayıp, onlarla ilgili çözüm yolları geliştirdiği bir iletişim sürecidir. Psikoterapi; bireyin bu süreçte kendini, çevresini ve onu rahatsız eden duygularını anlayarak, kendisi için sağlıklı olan zemini oluşturmayı hedefler.


psycho-arrow-themecolor-s

Aile ve Çift
Terapisi


Aile ve çift terapisi, değişimi ve gelişimi sürdürmek için kişisel bağlantılarda ailelerle ve çiftlerle birlikte çalışan psikoterapinin bir parçasıdır. Aile ve çift terapisinde amaç, aile içinde ve çiftler arasında yaşanan çatışmaların çözülebilmesidir.


psycho-arrow-themecolor-k

Çocuk Ve Ergen
Psikolojisi


Sağlıklı bir yetişkinlik döneminin temelleri çocukluk ve ergenlik döneminde atılır. Bu dönemde psikolojik sorunların büyümeden önlenmesi, psikiyatrik hastalıklar var ise bunların doğru yöntemler kullanılarak tedavi edilmesi çok önemlidir.
psycho-arrow-themecolor-s

Cinsel
Terapi


Cinsel terapiler cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatrist ve psikologlar tarafından cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan bir tür davranış tedavisidir. Bu terapilerde cinsel sorunların temelinde yatan problemler irdelenir ve yaşanan problemi çözüme kavuşturulması hedeflenir.


psycho-arrow-themecolor-k

Yetişkin
Psikolojisi


Yetişkinler belirli bir olgunluğa erişmiş, kim olduklarının, benliklerinin ve duygu durumlarının farkında olan kişilerdir. Yetişkinlik, bilinenin aksine gelişim sürecinin sonunda ulaşılabilen bir durum değil, sürekli değişim, yenilik ve uyum gerektiren bir olgudur.
psycho-arrow-themecolor-s

Psikolojik
Testler


Psikolojik ölçekler, kişilerde belirli psikolojik durumların varlıklarını ya da ne ölçüde var olduklarını değerlendirme amacıyla kullanılır. Ölçekler bireylerin kendilerini ifade etme şekillerine bağlı olarak değerlendirilen bir veri toplama yöntemidir.


psycho-arrow-themecolor-k

Eğitimler

psycho-arrow-themecolor-k

Online Psikolojik
Danışmanlık


İnternet üzerinden bilgisayar, tablet veya telefon destekli online olarak görüntülü bir şekilde yapılan profesyonel psikolojik danışmanlık desteği alabilirsiniz.


psycho-arrow-themecolor-k

Kurumsal Psikolojik
Danışmanlık


Kurum sisteminin uyumlu bir şekilde çalışması, kurumun verimliliğini ve üretkenliğinin göstergesidir. Kurumsal psikolojik danışmanlık, şirket çalışanlarının iş yaşam kalitesini arttırarak en yüksek verim ile çalışmalarına destek olmayı amaçlar.Danışan Yorumları

 • F. K.

  Merhabalar ben Esra hanımın danışanıyım.Öncelikle kendisi çok iyi bir diyetisyen iletişimi alakası beni çok memnun etti.

  Benim pes ettiğim zamanlarda çok destek oldu, 4 ay gibi bir sürede 20 kilo verdim.Eliminasyon diyeti ile başladık ve o şekilde devam ettik. Bu benim için büyük bir başarı tabii yolumuza devam ediyoruz ama bu başarının arkasında diyetisyenim Esra toktay var iyiki kendisini tanımışım.İyi bir yol arkadaşı.
  F. K.
  Bodrum
 • H.K.

  Sevgili Esra hocam.

  Kısa süreli diyetlerimin, bugün git kibrit kutusu peyniri ye gel diyetleri,kilo vermeye başlayıp 1 kg bile geri aldığımdaki küsmelerim hep bahanelerim sonuçtaki şişmanlığın verdiği mutsuzluğun hep sebebi varmış meğerse ben başarısız değil size denk gelmemişim sizi tanıdığıma o kadar memnunum ki 🌸
  H.K.
  Bodrum
 • F. İ.

  Esra Hnm yenilikleri takip eden çok başarılı bir diyetisyen.

  Çok abur cuburve tatlı seven insülin direnci olan birisiydim düzensiz beslenme sonucu aldığım hayatımı sağlığımı psikolojimi olumsuz etkileyen 20 kiloyu (79-59)vermeme yardımcı olan değerli diyetisyenime minnettarım .Diyet listemde yapamayacaklarımıda Göz önünde bulundurarak yardımcı oldu.49 yaşındayım şu an 20 yaşındaki kiloma döndüm.birlikte başardık 38 beden etek giymek inanılmaz .Benim isteklerimide önemsemesi nazik samimi Güleryüzlü olması yapabileceğim listeler vermesi sonuca ulaşmamı kolaylaştırdı hayatıma yeni bir sayfa açmama yardımcı oldu .herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum onu tanımaktan çok memnunum onu çooook seviyorum.
  F. İ.
  Bodrum
 • H.M.

  Bu konuda sorun yaşayan herkese Hande Hanımı tavsiye etmekten kaçınmıyoruz.

  Merhaba, kızımın liseye başladığı süreçte yeni bir ortama girmek kendisinde anksiyete ve fobik kaçınmalara sebep oldu. Okula gitmek istemiyordu ve fiziksel bir sebebi olmamasına rağmen sürekli mide ve baş ağrıları yaşadığını söylüyordu. Terapiyi kendisine önerdiğimizde de çok uzak yaklaştı ve ikna konusunda çok zorlanmıştık. Bir tanıdığımızın önerisiyle klinik üzerinden Hande Hanım’a ulaştık ve ikinci seans sonrasında ikna etmekte zorlandığım kızım kendi isteğiyle terapiye devam etti. Bu sorunlarıyla başa çıkmasında ciddi katkıları oldu. Şu anda okula devam etmekte ve sosyal ilişkilerini sürdürme konusunda kendini çok daha iyi hissediyor. Eski sıklığında olmasa da hala terapi sürecine devam etmekteyiz. Kendisine yardımları için çok teşekkürlerimizi sunuyoruz…
  H.M.
  İSTANBUL
 • A. G.

  Benim gibi kafasında soru işaretleri olan varsa onlara hiç düşünmeden Hande hanımı tercih etmelerini öneririm. Herkese sağlıklı huzurlu günler dileğiyle…

  İnternette araştırma yaptığım zaman Hande hanımı ve olumlu yorumları gördüğüm zaman bir denemek istedim. İlk seanstan sonra Hande hanıma dair bütün soru işaretleri kafamdan silindi, iyi ki Hande hanımı seçmişim dedim ve bu sürece karşı çok umutluyum. Hayatımda hiçkimse beni böyle etkili dinlememişti. Her şeyden önce seanslarda içimi dökmek bana çok iyi geldi. Ben kaygı bozukluğum sebebiyle başvurmuştum fakat Hande hanım çok daha farklı sorunlarım olduğunu farketmemi sağladı ve kendimi daha iyi tanımama yardımcı oldu.
  A. G.
  İstanbul
 • D.G.

  Tanıdığım tanımadığım herkese gözüm kapalı tavsiye ederim. Herkese mutlu bir hayat diliyorum…

  Yasemin hanıma yaşadığım kaygı bozukluklarından dolayı başvurdum. Topluluk önünde konuşmamı gerektiren bir işe başladıktan sonra yaşadığım panik durumu gittikçe artmıştı. Bir toplantım olduğunda bile bir önceki gece kaygılanmaktan uyuyamıyordum. Kendisiyle seanslara başladıktan sonra belirtilerimde ciddi azalmalara tanık oldum. Terapinin bu kadar faydalı olabilceğini düşünmezdim. İş hayatımda ve hayat kalitemdeki artış gözle görülebilir boyutlarda artık. Yardımları için kendisine ve kliniğe çok çok teşekkür ederim.
  D.G.
  İstanbul
 • R. T.

  Orion Psikolojiye ve Yasemin Hanıma teşekkürlerimizi iletiyoruz.

  Yasemin Hanımla birkaç aydır devam eden aile terapisi sürecimizi dün sonlandırdık. Öncesinde iki psikolog deneyimlememize rağmen sorunlarımıza çare bulamamıştık. Bir danışanı tavsiyesiyle kliniğe ulaştık. Aile içinde çocuklarım ve eşimle yaşadığım problemler konusunda Yasemin Hanımla birlikte hareket ederek terapi sayesinde problemlerimizi çözüme kavuşturabildik. Yasemin Hanımın terapi esnasında bize sağladığı güven ortamı bize çok iyi hissettirdi. Daha önceki psikolog deneyimlerimiz sonucunda umutsuz hissediyorduk ama kendisi bütün süreçte yanımızda olarak ailemizde huzuru yeniden sağlamamıza yardımcı oldu.
  R. T.
  İstanbul
RANDEVU AL